Menu

Barış Özcan’dan infografikli video (7 Çalışma Tekniği X 1 harita)

Barış Özcan, İnternetin sevilen isimlerinden, Youtube.com üzerinden yaptığı ilginç videolarla bir çok insanın ilgisini çeken, kaliteli, faydalı içerikler hazırlayan, ender Youtuberlerden birisi. Son yaptığı çalışmalarından birinde infografik tekniği kullanarak bir sunum yapıyor ve bu teknik sayesinde daha etkili olduğuna şahit oluyoruz. İnfografik özellikle videolarda çok daha güzel sonuçlar verebiliyor. Barış Bey’i tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.
 

 
Barış Özcan kimdir?
23.7.1974 İstanbul doğumlu. M.Ü. Hukuk Fakültesi mezunu. Evli ve 1 çocuk babası. Abak.us kreatif medya ajans başkanı. Abak.us’ün İstanbul ve New York’ta ofisleri var ve BASF, THY, LC Waikiki, Türk Telekom, NYMag, TimeOut New York gibi markalarla çalışıyor. Apple, Adobe ve LinkedIn gibi uluslararası yazılım firmalarına danışmanlık ve sosyal medya hizmeti verdi. Geçmişte Photoshop, Flash, PDF gibi yazılım ürünlerini geliştiren Adobe’de 6 yıl boyunca Akdeniz Ülkeleri Satış Müdürlüğü yaptı. TRT, el-Cezire, CNNTürk gibi kanallarda yayınlanan belgeseller yaptı ve yönetti. Kişisel belgesellerini YouTube’da yapmaya devam ediyor. Sanat, tasarım ve teknoloji hikayelerini 1.500.000’den fazla kişi 90 milyondan çok kez izledi. Bugüne kadar çeşitli kurumlarda ve konferanslarda 600’den fazla konuşma yaptı. Profesyonel bir keynote speaker ve TEDx konuşmacısı. YouTube’un dünya çapında seçtiği 12 değişim elçisinden biri oldu. #CreatorsforChange adlı bu program için uluslararası projeler üretiyor. Bunlardan bir web dizisi ve kısa filmi olan Scarecrow – Korkuluk toplamda 2 milyon kez izlendi. Hakkında sıkça sorulan soruları şuradan okuyabilirsiniz.
Barış Özcan
Istanbul based “storyteller” Baris is producing and broadcasting YouTube videos about art, design, technology and literature. Every week he tries to build and tell simplified stories around complex technological concepts and social issues as his hub content. Baris is also an award winner art director at the creative agency he founded, “Abak.us”, a certified instructor and a prominent public speaker at popular events such as TEDx talks in Turkey. He is married to one of the first ever internet bloggers in Turkey, Devletsah, and has a son.

Categories:   harita, infografik, internet, Teknoloji, Ünlüler, Yunus Emre Hatunoğlu

Comments