Menu

infografik nedir?

infografik nedir:  infografik kavramı, ülkemiz açısından çok yeni bir kavram, yabancı basında ise bu kavrama çok değer veriliyor. Yarışmalar yapılıyor, web sayfaları düzenleniyor vs… Dünyada yapılmış örneklerine bakabilirsiniz.

Peki, nedir İnfografik? 

Bilginin görselle yoğurulmasıdır; Bir haberin veya verinin kısa sürede anlaşılmasını sağlamak, okunurluğunu artırıp zevkli hale getirmenin yoludur.
İnfo + Grafik tasarım = İnfografik
Bilgi ve grafiğin birleşmesine infografik denir. Bu ortaklık bir çok avantajı da beraberinde getiriyor. Bazı avantajları şunlardır.

  • İnfografik konuya farklılık kazandırır,
  • Daha fazla dikkat çeker,
  • Daha etkilidir,
  • Akılda kalıcıdır çabuk unutulmaz,
  • Kolay anlaşılır,
  • Uzun bir mesele daha çabuk aktarılır,
  • İnfografikle sunulmuş bir konu daha keyiflidir,
  • Kalıcı bir eser niteliği taşır.

İnfografik; bilginin görsellerle anlatılma şekline denir. Terim olarak pek bilinmiyor olsa da sıklıkla kullanılan ve dünyada çok popüler kabul edilen bir görsel üründür.
İnfografik ile daha dikkat çekici ve pratik bir bilgi akışı sağlanır. Kişiler bilgiyi okurken aynı zamanda birebir görme fırsatı bulur. Bilgi ve görsellerin bir arada tek bir grafik olarak sunulması daha kalıcı ve anlaşılır olurken aynı zamanda daha etkili sonuçlar sunar.
İnfografik ve SEO’ya Etkisi
Web site sahipleri, E-ticaret siteleri, ürün ve hizmet satan tüm ticari dijital portallar arama motorlarında üst sıralara çıkmak için çeşitli SEO hizmeti satın alıyor. SEO, anahtar kelime ve backlink çalışmalarını içerir. SEO’da en önemli detay şüphesiz doğal bir çalışmadır. Paravan siteler aracılığıyla backlink çalışması yapmak sitelere yarardan çok zarara sebep olur. İnfografik tam da SEO konusunda doğal çözümler üretiyor. Sayfalar dolusu bir yazı çoğu zaman işe yaramazken sadece tek bir infografik yüzlerce, binlerce kişiye kolayca ulaşır ve başka sitelerde paylaşılmasını sağlar. Başka sitelerde kullanılan infografikler site sahiplerine doğal bir backlink olarak geri döner ve belki de SEO çalışmasında ulaşılamayan başarıya ulaşılmasını sağlar. İnfografiknedir.com üzerinden bu tarz SEO çalışmalarını kolayca yaptırabilirsiniz.
İnfografiknedir.com ile Çözüm Odaklı Ürünler Hazırlıyoruz
İnfografiker ekibi olarak web sitemiz İnfografiknedir.com aracılığıyla sektöre dair bilgiler, yaptığımız işler ve elbette yeni müşterilerimiz için referans sağlamak adına çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimize en karmaşık bilgileri dahi kolay ve çabuk kavranacak nitelikte hazırlıyoruz. Sektördeki yenilikleri, materyalleri ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor, infografik konusunda tüm tecrübelerimizi ortaya koyuyoruz.
Farklı ve yaratıcı çözümler arayanlar için ideal bir alan olan infografik, kişiye özel tasarımların yapılmasına fırsat tanıyan bir sektördür. İnfografik ekibimizle birlikte kişiye özel çalışmalar yaparken hedef kitleyi baz alarak basit ve anlaşılır grafikler yaratıyoruz. Yenilikçi yaklaşımımızla daima sektörün dinamiklerini takip ederek müşteriye pratik önerilerde bulunuyoruz.
Eğitim, iş, sağlık, eğlence, spor, gıda, trafik, ekonomi ve benzeri tüm sektörlerde aktif olarak çalışmalar hazırlıyoruz. İnfografik talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.
Ünlü bir tasarımcının nasıl çalıştığını izleyin
Fernando Baptista

Comments